Jak wielcy tracą miliony?

detektyw 1

Chąc wykraść milliony, wcale nie potrzeba olbrzymich nakładów kapitału ani siły roboczej. Wystarczy dobrze przygotowany phishing, za pomocą telefonu i maila oraz odrobina szcęścia.

Już w pierwszym miesiącu 2016, austriacki producent elementów lotniczych oraz znany, belgijski bank – padły ofiarą cyberprzestępców. Łączne straty, dla obu firm szacuje się na ponad 120 milionów euro.

Choć nie są nam znane szczegóły ataków, wiemy że jednym z celów był dział księgowości firmy, a zastosowaną techniką, sprytna manipulacja.

Ciekawe czy podobne ataki, doszły by do skutku gdyby ofiary korzystały z rozwiązania klasy DRM, takim jak nasz DSS?

detektyw 1

Źródło: zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-firmy-szybko-i-latwo-daja-sie-okradac-na-dziesiatki-milionow/

Targi ITsa 2015

EN_H_12.0_S_470

Także w tym roku, bierzemy udział w Targach Bezpieczeństwa Informatycznego ITsa 2015 w Norymbergii.
Zapraszamy do odwiedzenia nas w dniach 6-8.10.2015. Wszystkim chętnym proponujemy darmowy bilet wstępu na Targi o wartości … 50 Euro.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: info@flashgate.eu
EN_H_12.0_S_470

SZKOLENIE

Ziemia

Zapraszamy Państwa na pierwsze szkolenie w ramach Akademii Flashgate,
pt. „Wolność i bezpieczeństwo przedsiębiorstwa (w cyberprzestrzeni)
– czyli ile kosztuje zdobycie poufnych informacji Twojej firmy”.
Szkolenie będzie dotyczyć zabezpieczania technologicznych i handlowych
tajemnic firmy zapisanych na wszelkich elektronicznych nośnikach
danych.

Termin: piątek 19.06.2015 roku, w godz. 9:00 – 12.30.
Miejsce: Poznań, biurowiec Delta, sala Szafirowa, VI piętro, ul.
Towarowa 35.

Flashgate na CeBIT 2015

IMG_87061

W dniach 16-20.03.2015 nasza firma prezentowała najnowszą wersję DSS’a na największych w Europie targach teleinformatycznych CeBit 2015. Nasz produkt spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale również dystrybutorów z różnych stron świata. Dzięki współpracy z naszym niemieckim partnerem, firmą Windream, po raz kolejny przekonaliśmy się, iż nasz produkt jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem takich systemów, jak np. ecm, crm, czy eip.

Z kolei prezentacje DSS’a przez naszego szwajcarskiego partnera, firmę Kinetic, na wykładach otwartych i stanowiskach BIT COM’u wyraźnie pokazały, iż nasz produkt należy do najnowszej generacji programów zabezpieczających dane, chroniąc je na poziomie plikui wyróżniając się wśród konkurencji na rynku międzynarodowym zarówno wyjątkowo rozbudowaną oraz szczelną funkcją „printscreenprotection”, jak również możliwością całkowitej ochrony plików na różnych nośnikach danych znajdujących się nawet poza firmą.

Jednym z „gorących’ tematów na tegorocznym CeBit’cie były nowe niemieckie przepisy dotyczące ochrony danych w tzw. „chmurze”. Z dużym uznaniem naszych niemieckich rozmówców spotkał się fakt, iż proponowana przez nas najnowsza wersja DSS’a nie tylko odpowiada wszelkim wymogom zawartym w tych przepisach, ale zapewnia poziom bezpieczeństwa na najwyższym z trzech wymienianych w regulacjach niemieckich poziomie, oferując dodatkowo wiele innych funkcji.