Niezależnie od miejsca - flashgate

Świat jest mały

1Dla osób, które pracują cały czas w jednym miejscu, przy jednym biurku, w jednym mieście ta funkcja DSS może okazać się nieprzydatna. Ale któż żyje w ten sposób w dzisiejszych czasach? Większość z nas żyje w biegu, pędzi z jednego spotkania na drugie, z telefonem przy uchu i laptopem zawsze u boku. Nie mówiąc już o delegacjach – do innego miasta, kraju, różnymi środkami lokomocji. Taki tryb życia wymaga świetnej organizacji czasu i doskonałej orientacji w priorytetach. A przede wszystkim wymaga wygodnych narzędzi, które ułatwiają zarządzanie wszystkimi obowiązkami i informacjami w sposób produktywny, prosty i szybki. Są jak prawa ręka, jak najlepszy asystent zdejmujący z ramion część zobowiązań.

Do tej roli świetnie nada się rewolucyjny Data Security System – co prawda nie wypierze ubrań, nie będzie też naszą osobistą sekretarką, jednak z powodzeniem wcieli się w rolę wytrawnego wirtualnego ochroniarza, który na krok nie odstąpi poufnych danych, jakie przechowujemy na komputerze, dysku przenośnym, pendrive’ie bądź w chmurze.

Nieważne gdzie są dane – ważne, że są bezpieczne

Ogromną zaletą DSS’a jest fakt, iż działa niezależnie od miejsca, w którym znajduje się właściciel danych oraz same dane.

Właściciel cennych plików posiada internetowy dostęp do panelu administracyjnego, za pomocą którego może w pełni kontrolować kto, kiedy i co robi z jego cyfrowym mieniem. Całkowita funkcjonalność systemu niezależnie od miejsca. W razie potrzeby można zezwolić lub natychmiastowo odciąć dostęp do plików wybranemu użytkownikowi nawet lecąc właśnie samolotem na drugi koniec świata, bądź się już na owym końcu znajdując.22

Z drugiej strony trzeba podkreślić, że cokolwiek by się działo z danymi, gdziekolwiek by się znajdowały – są nieustannie chronione. Jeśli osoba próbująca wykraść dane, skopiuje sobie plik na własny komputer lub jakiekolwiek urządzenie przenośne – nie będzie w stanie go otworzyć. Jeśli spróbuje dostać się do pliku używając komputera, na którym jest on zapisany – też poniesie klęskę, ponieważ nie będzie zalogowana do agenta.

Osobie nieuprawnionej nie uda się nigdy otworzyć, a tym bardziej edytować czy wydrukować pliku niezależnie na jakie urządzenie go skopiuje. Zatem nawet jeśli plik wypłynie z firmy i wpadnie w bardzo niepowołane ręce – mogą Państwo spać spokojnie.