BEZPIECZEŃSTWO W CHMURZE - flashgate

Dokumenty z chmury mogą wyciec, ale Twoje dane nigdy

Pojawienie się nowoczesnego sposobu przechowywania danych w chmurze obliczeniowej, przyniosło nam wszystkim wiele ułatwień i mołziwości szybszego rozwoju. Jednak nowe rozwiazania, wnoszą często nowe zagrożenia. Co prawda istnieją liczne zabezpieczenia, ale tak jak rozwija się rynek ochrony danych, tak rozwijają się również hakerzy. Nałożenie na dokument hasła nie sprawdza się kompletnie, bo chcąc komukolwiek dać dostęp do informacji musimy mu także wyjawić owe hasło. A raz wyjawione, może trafić do każdych uszu.

Strach potęgują liczne doniesienia o wykradzionych zdjęciach, hasłach, kodach pin. Podobne informacje pojawiają się doprawdy kilka razy w roku. Warto zauważyć, że wycieki nie dotyczą tylko małych firm, których nie stać na dobre zabezpieczenie serwerów. Problem dotyka gigantów branży telekomunikacyjnej, internetowej czy bankowej.

DSS

Wszelkie dokumenty, jakie zabezpieczono za pomocą DSS mogą zostać otworzone lub użyte nie po wpisaniu hasła, które przecież może wyciec lub być złamane ale wyłącznie wtedy, gdy użytkownik będzie miał do tego prawo i zgodę, udzieloną przez właściciela. Niezbędne jest do tego połączenie z Internetem, poprzez który następuje weryfikacja osób. Jeśli nie przejdą jej pomyślnie, a to za sprawą braku dostępu do sieci, bądź po prostu nie otrzymają uprawnień – pliku nie otworzą. Niezwykle proste, a jakże skuteczne.

Dlatego niezależnie czy Państwa niezwykle cenne dokumenty lub po prostu prywatne zdjęcia znajdują się w chmurze, na dowolnym serwerze czy prywatnym komputerze – są całkowicie bezpieczne.